Yazılar

Ankara Karan Oto Anahtarcı Fiat marka 126 Bis ,500/500C ,500X ,500L ,500L Living ,Albea ,Brava, Bravo ,Coupe ,Idea ,Linea, Linea Classic, Freemont, Marea, Egea, Doblo panorama, fiarino panorama ,Palio ,Panda ,Punto ,Siena ,Stilo ,Tempra ,Tipo ,Uno modellerinin anahtar kopyalamasını ve kapı açma, kumanda değişimini yapmaktadır.

Ankara Oto Çilingir Fiat marka araçların tüm modellerinin oto çilingirliğini yapar. Kumandalarını yeniler, kapıları açar ve anahtar kopyalama-yedekleme işlemlerini kısa sürede yapmaktadır.

Yeni model araçlarda bulunması zorunlu olan immobilizer sistem son 15 senedir araçların olmazsa olmazı olmuş durumdadır. Öyleki sigorta şirketleri artık immobilizer sistem olmayan araçlara sigorta yapmamaktadır. İmmobilizer sayesinde oto hırsızlığında büyük bir düşüş sağlanmıştır. İmmobilizer sistem anahtarınızda ve aracınızda bulunan bir sistemdir. İmmobilizer sisteminin ana beyni kaputun altındadır. Çip ise anahtardadır. Siz anahtarı kontağa taktığınızda anahtardaki çip ile ana beyindeki bilgiler uymazsa araç çalışmaz ana beyin motorun çalışmasına izin vermez. Ancak immobilizer sisteminde kötü yanları var elbette bunları da şöyle sıralayalım. İmmobilizerli araçlar düz kontakla çalışmaz. Anahtarda çip olduğu için anahtara çok nazik davranmanız lazım herhangi bir hasar alırsa eğer anahtar aracınız çalışmaz. Anahtardaki immobilizer çipi aracın beyniyle bağlantı halinde olduğu için beyinden kaynaklanan arıza sebiyle bağlantı koparsa araç çalışmaz.

 

 

 

/tarafından